Ustronie Morskie

Ustronie Morskie położone jest na Pomorzu Zachodnim, 10 km na wschód od Kołobrzegu. Piaszczysta, czysta plaża, molo spacerowe, wspaniały nadmorski klimat, malowniczy klif to atuty Ustronia Morskiego.

Ustronie Morskie jest znaną i lubianą miejscowością wypoczynkową polskiego wybrzeża - organizowanych jest tutaj wiele imprez kulturalnych i sportowych. Aktywni, oprócz kąpieli słonecznych i morskich, skorzystać mogą z wycieczek pieszych i rowerowych, jazdy konnej oraz lotów widokowych.

W niewielkiej odległości od centrum Ustronia znajdują się niszczejące umocnienia wojskowe z okresu PRL - u w nadmorskich lasach ukryte są potężne schrony i działobitnie

W gminie Ustronie Morskie znajduje się najstarszy dąb w Polsce - Dąb Bolesław (800 lat - sto lat starszy od dębu Bartka), a zaraz obok Dąb Warcisław (640 lat)

Letnie kąpielisko obejmuje 2100 m linii brzegowej z wyłączeniem 3 odcinków torów wodnych. W 2012 r. kąpielisko spełniało obowiązkowe wymogi jakościowe dla wody w kąpielisku Unii Europejskiej Kąpielisko Ustronie Morskie w sezonach 2006, 2007, 2010–2013 zostało wyróżnione Błękitną Flagą.


--------